top of page

Olerex Talendid Rajale 2023 sarja tutvustav pressikonverents

Fotod: Madis Veltman, Postimees

Juba aastast 2013 toimuv kardispordi sari Talendid Rajale on mõeldud alustavatele lastele vanuses kuni 10 aastat ja kuni 12 aastat. Sarja idee on kardispordi tutvustamine ja kandepinna laiendamine, et avada uutele talentidele uks võistlussporti. 

Viimase kümne aastaga on talendisarjast sirgunud hulgaliselt Eesti tippkardisportlasi, teiste seas Markus Kajak, Siim Leedmaa, Carmen Kraav ja paljud teised.

Sarjas osalemiseks ei ole eelnev põhjalik ettevalmistus vajalik. Kardi ja sõiduvarustuse annavad hobikardikeskused võistluspaikades. Kohapeal juhendavad osalejaid Eesti parimad tänased ja endised kardisportlased. Teiste seas ka Martin Rump, Kraav, Kajak ja Siim Leedmaa.

Kõikidele osalejatele, kellel on huvi, pakuvad Eesti Kardiliidu liikmesklubid väljaspool võistlusi tasuta võimaluse testida vanusele vastavat võistluskarti ja annavad nõu võistlusspordiga alustamiseks. Täpsem info sarja kohta ja registreerimine SIIN.

Talendisari toob võistlejad neljale võistluskardirajale Aravetel, Käinas, Langel ja Tabasalus.

Lisaks hobikartidele võistlevad samas Eesti parimad noored kardisportlased Cadet, Micro ja Mini võistlusklassides.

Järgi võistlussõite algusega kell 11.00 kohapeal või otseülekandena sport.postimees.ee.

Eesti Kardiliit väärtustab haridust. Ega asjata öelda, et tark sõit on kiire sõit. Just hariduse väärtustamiseks seisab Kardiliit koolidele lähedal. Möödunud aasta tarkusepäeval kinkisid noored kardisportlased oma koolidele kardispordi aastaraamatu 2022.

Kuna 2023. aasta on koolides liikumisaasta, kutsuvad kardipoisid ja -tüdrukud oma koolides liikumisaastale viidates sõpru ühinema talendisarjaga. Korraldajad on pannud sarja kokkuvõttes kolmele kõige enam punkte teeninud koolile välja eriauhinnad.
 

bottom of page