top of page

Tunned huvi kardispordi vastu? Puudub võistlus- ja mootorispordi kogemus? Kuidas alustada?


Erakordsed ei ole juhused, kus ennem kardispordi kogemust soetatakse endale kart ja varustus ning hiljem selgub, et see ei meeldi selle proovijale või ei sobi kart ja varustus võistlemiseks. Parim viis kardispordiga tutvumiseks on hobikart. Eestis on mitmed siseruumides ja välisaladel asuvad hobikardirajad. Kui esmane tutvumine tehtud ja soov on saada kogemus ka võistlusolukorras, siis on võimalus võtta osa Talendid Rajale sarjast. Talendid Rajale sari toob kokku võistlejad üle Eesti asuvatel hobikardiradadel. Lisaks toimuvad hobikardidadel ka sõitjate treeningud, mille osas on vajalik info leitav kohalikus kardikeskuses.

 

Kui on soov liikuda edasi võistluskardiga tutvumise juurde, siis esmalt on võimalik organiseerida proovipäev. Mitmed kardiklubid pakuvad proovipäeva korraldamise võimalust, kardikooli ja individuaalset treeningut koos vajaliku tehnika ja varustusega.  Selle puhul on oluline teada, et igal kardiklubil ei pruugi olla võimalik tagada tehnikat ja varustust kõige pisematele või vastupidi suurematele võidusõiduhuvilistele aga iga soovija jaoks on olemas lahendus ja kardiklubi. Vahetu kogemuse käigus koos oma ala spetsialistidega on võimalik saada vajalik info edasiliikumiseks.

 

Koostöös kardiklubiga on võimalik alustada treeningute ja võistlemisega ilma vajaduseta omada selleks isikliku tehnikat ja teadmisi. Kõik kardisportlased peavad omama sõitjalitsentsi. Kardisportlastele on ka väljund harrastajate tasemele ja igaastaselt toimuvad mitmed Rahvaspordi võistlused, mis on hea võimalus teha esimesed sammud võistluskardiga ja ammutada võistluskogemust.

ALUSTAJALE

Mis sõidu- ja ohutusvarustus on vajalik ja milline see olema peab?


Kui oled otsustanud alustada treeningutega ja kogemuste ammutamisel alustada võistlemisega, siis on oluline teada, et iga sõidu- ja ohtutsvarustuse kasutamine ei ole lubatud ja see ei ole selleks sobilik. Kardispordis kasutatav ohutusvarustus peab vastama teatud standarditele (homologatsioonile). Seega on mõistlik kaaluda koheselt standardile vastava varustuse seotamist, mis kokkuvõttes on soodsam võrreldes sellega kui pead võistlemiseks mittesobiva varustuse välja vahetama. Lisaks sellele on standardile vastav varustus mõeldud kasutamiseks kardispordis ning sellel otstarbel rajatud, testitud ja maksimaalset võimaliku ohutust tagav. Aktiivsete treeningute korral on areng kiire ja saabub valmisolek ja soov võistelda varem kui esmalt oodata oskad. 

 

Kardisportlase sõidu- ja ohutusvarustus:
* Kiiver, mis omab efektiivset ja purunematut silmade kaitset
* Kangast kombinesoon
* Pahkluud katvad jalanõud
* Kindad
* Kaelakaitse
* Ribikaitsmed

Erinevad sarjad, olenevalt tasemest, võivad lubada starti ka aegunud homologeeringuga varustusega.

bottom of page