Eesti Kardispordi uudised

Eesti kardisõitjad Soome meistrivõistluste 3.-4. etapil

Läinud nädalavahetusel Ruuhimäki kardirajal sõidetud Soome meistrivõistluste etapil olid stardirivis koguni 14 eestlast, kes saavutasid klassides Mini, OK-Junior, OK ja KZ2 nii mõnegi poodiumikoha.

Madalaimas võistlusklassi Mini tegi oma klassidebüüdi Eestis seni vaid klassis Micro võistelnud Meryl Peldes (DHR Estonia). Kui 3. etapi lõpetas ta eestlastest parimana 4. kohal, siis 4. etapp tipnes suurepärase teise kohaga. Lisaks Peldesele osalesid klassis Mini veel Hugo Rajamets (Vihur Team), Johannes Kasemaa (KS Academy), Raner Hang (Gear Racing). Tanel Karu (KS Academy) võistlus piirdus paraku vabatreeningutega, kus juhtunud õnnetuse tõttu tal startida ei õnnestunudki.

Klassis OK-Junior olid stardis Mark Dubnitski (DHR Estonia), Mia-Mariette Pankratov (AIX Racing Team) ja Richard Viigisalu (Rich Racing). Parima tulemuse sõitis selles klassis välja Dubnitski, kes oli 3. etapil kolmas.

Klassis OK võistlesid tugevate põhjanaabrite vastu samuti 3 Eesti kardisõitjat. Carmen Kraavi (AIX Racing Team), Robin Särje (Gear Racing) ja Henrietta Olaku (TARK Racing) seast sõitis kahe võistluspäeva kõrgeima koha välja Kraav, kes oli 4. etapil 11.

Kiireimas klassis KZ2 mahtusid kõik 4 eestlast mõlemas finaalis esikümnesse. Kaks esimest Soome meistrivõistluste etappi võitnud Markus Kajak (AIX Racing Team) laeks jäi seekord siiski vaid teise finaali kolmas koht. Stabiilselt esinenud Siim Leedmaa (AIX Racing Team) oli mõlemas finaalis neljas. Ken-Oskar Algre (AIX Racing Team) ja Antti Rammo (TARK Racing) lõpetasid finaalid vastavalt 8. ja 6. ning 7. ja 9. kohal.