Eesti Kardispordi uudised

Kardispordi EM-i teine võistluspäev sõidetud. Markus Kajak kindalt eesotsas!

Genki kardirajal Belgias sõidetavate Euroopa meistrivõistluste teisel võistluspäeval jätkus Markus Kajaku ja AIX Racing Teami edulugu. Kardispordi absoluutses tippkonkurentsis minnakse viimasele võistluspäevale vastu imelisel teisel kohal.

Eesti tänase põlvkonna parim kardisportlane Markus Kajak (AIX Racing Team) näitas reedel ajasõidus välja sõidetud kolmanda ajaga tõelist maailmaklassi. Suurepärasele stardipositsiooni kasutas klassis KZ2 võistlev Kajak ära parimal võimalikul moel, võites eilsele eelsõidule lisaks kaks tükki veel täna hommikul. Suurepärases hoos Kajak kommenteeris võistluspäeva järgmiselt:

“Väga positiivne päev nii tiimile kui mulle endale. Koos eilsega suutsime võita 3 eelsõitu järjest ning kuigi tänu konkurentide rehvieelisele olime kahes viimases eelsõidus kolmandad, stardin homsesse Super Heat sessiooni ikkagi esikohalt. Teeme homme kõik, et Super Heat võita ning finaalis poodiumile jõuda!”

Kajaku senise supertulemus on seda hämmastavam, et võistleb ta koduse AIX Racing Teami ridades. Vaieldamatu Eesti tippkarditiim on aga siiski võrdlemisi väike tegija Euroopa meistrivõisltuste mastaabis, kus vastamisi ollakse ju maailma eliidi ehk tehasetiimidega.

“Eks see kõik veidi uskumatu ole, sest selles konkurentsis on võiduvõimelisi sõitjaid väga palju ning vahed on üliväikesed. Edu saavutamiseks on vaja, et iga viimne kui asi õnnestuks. Siiani on see kõik õnneks nii läinud,” ütles AIX Racing Teami juht Aivar Korjus pärast teise võistluspäeva lõppu.

Siim Leedmaa (AIX Racing Team) võistluspäev kujunes eelsõitudesse stardirivi keskelt startides sündmusterohkeks. Kaks neist tuli aga ootamatute intsidentide tõttu katkestada, ühes neist aga suutis mitmekordne Eesti meister näidata taset ning lõpetada sõidu koguni 7 kohta eespool oma stardikohast.

Siim Leedmaa Euroopa meistrivõistluste etapil Genkis.

“Andsime enda poolt kõik, kuid täna jäi õnnest puudu. Katkestamised kahes eelsõidus piiravad arvatavasti meie võimalusi homme finaali jõuda, kuid sellegipoolest on kokkuvõttes olnud õpetlik ning kogemusrohke nädal,” ütles Leedmaa pärast tänaseid eelsõite. “Homme on veel üks Super Heat sõita, kus on võimalus enda jaoks kogemusi koguda järgmiseks EM-i etapiks Itaalias.”

Juba mitmendat päeva kehva enesetundega võitlev Ken Oskar Algre (AIX Racing Team) tänasteks parimateks tulemusteks jäi kahe katkestamise kõrval 21. ja 22. koht.

Dubnitskilt tubli edasiminek

Teist aastat järjepanu FIA Karting Academy Trophy sarjas kaasa lööv Mark Dubnitski suutis selles arvestuses peetud kahes eelsõidus mõlemas positsiooni parandada. Kui esimeses neist tõusis valitsev klassi OK-Junior Eesti meister ühe koha, siis teises koguni 5 kohta ettepoole. Genki kardirajal esmakordselt võistleva Dubnitski jaoks vaja uus rada õppimist, kuid edasiminekut on iga päevaga aina enam tunda.

Mark Dubnitski tulemused paranesid iga sessiooniga.


“Täna oli parem päev kui eile. Esimeses heat’s oli mul hea start, aga alati on raske, kui oled sunnitud startima rivi keskelt. Esialgu ei leidnud õiget pidamist, kuid siis sain temposse, tõusin ühe koha ning lõpetasin 12. kohal,” ütles Dubnitski pärast võistluspäeva. “Teises heat’s oli juba lihtsam, start oli hea, võtsin, mis oli võimalik ja finišhis olin 8. kohal. Homme veel üks eelsõit, loodetavasti läheb seal veelgi paremini.”

Pühapäeval jäävad Euroopa meistrivõistluste etapil Genkis sõita veel Super Heat’d ja finaal. FIA Karting Academy Trophy’l üks eelsõit ja finaal.

Otseülekanne ja tulemused: https://www.fiakarting.com/event/2022-genk/guide