Eesti Kardispordi uudised

Winter Cup Lonatos sõidetud ning Markus Kajak poodiumil!


Klassi OK eelfinaalis 4 kohta ja finaalis 2 kohta tõusta suutnud Markus Kajak lõpetas 26th Winter Cup’i suurepärase kolmanda kohaga. Lisaks sõitis Kajak välja kiireima ringiaja. Sõidu võitis mõned nädalad tagasi klassi OK-Junior värskeks maailmameistriks kroonitud jaapanlane Kean Berta Nakaruma ning teine oli venelane Artem Severiukhin.

Klassi OK poodium. Foto: KSP

Poodiumimees Kajak pärast Winter Cup’i klassi OK finaali, mille ta hea õnne korral oleks võinud isegi võita: “Kindlasti olen rahul tulemusega, kuigi on asju, mis oleks võinud paremini minna. Esimesel ringil tehtud spinn rikkus võiduvõimaluse, aga jah, sellegipoolest olen poodiumiga rahul,” ütles Kajak pärast imelist sõitu kolmandale kohale.

Klassis KZ2 tegi eestlastest parima tulemuse Kaspar Kallasmaa, kelle soovide järgi tänaseks taevaluugid avanesidki. Super Heat’s tõusis Kallasmaa koguni 6 kohta, finaalis aga imelised 8. Lõpptulemuseks jäi Kallasmaale 18. koht. Üle finišijoone tuli ta küll 16. kohal, kuid saadud esibamperi karistus kukutas ta kaks kohta tahapoole.

“Pärast sõidupausi lootsin, et kuivaga saab lihtsam olema. Võib öelda, et võtsime võistlusest maksimumi, kohanesin kuivaga parasjagu aeglaselt ja kvalifiktsioonist kuni Super Heat’ni oli sõit rahuldav. Vihmasõit võistlusel oludes, kui ma ise olin kehvavõitu, oli nagu kingitus omaette ning kui oleks esibamperi karistus jäämata, oleksime TOP15 sees olnud. Igatahes, võimalus paremaks on olemas ja kindlasti pingitame selle nimel!” ütles Kallasmaa pärast võistlust.

Antti Rammo edenes Super Heat’s umbes sama marulise tempoga, tõustes 5 kohta ettepoole. Lausvihmas peetud finaali, mis katkestati keeruliste ilmaolude tõttu enne lõppu, lõpetas Rammo 30. kohal.

“Finaal oli kindlasti pettumust valmistav, sest katkestasin. Usun, et koht 20 piiril oli kindlasti saavutatav. Terve sõidu olin kellegi taga kinni ja ühel möödasõidukatsel sattusin vesiliugu ja kaotasin kardi üle kontrolli,” ütles KZ2-klassis võistlev Rammo vahetult pärast finaali. “Nii vihmastes tingimustes ei ole ma kunagi võidu sõitnud. Kahju, et seekord nii läks.”

Ken Oskar Algre oli sunnitud nii Super Heat’i kui finaali pooleli jätma.

Noorimas masinaklassis OK-Junior võistlenud Viktor Goriainovi Winter Cup piirdus seekord eelsõitude ja 47. kohaga.

Kaanefotol Markus Kajak. Foto: LRN Photo