Eesti Kardispordi uudised

Eestlased osalesid IAME International Final 2021 võistlusel

Tekst: Aavo Talvar
ADRIA 18-23.10.2021

Eelolnud nädalavahetusel toimusid Adrias, Itaalias IAME klasside erinevate riikide X30 paremik (IAME International Final), kuhu pääsesid vaid iga riigi X30 klasside parimad. Eestlasi esindasid Patrick Sarapuu (X30 Junior/Talvar Racing), Jan Kalmet (X30 Senior/Talvar Racing) ning Rainer Talvar (X30 Senior/Talvar Racing). Klassis X30 Junior osales 89, X30 Senior 100 võistlejat.

Esmaspäeva ja teisipäeva trennid andsid aega rajaga tutvuda ning seadistused paika saada. Adria raja pidamine oli kordades parem kui Eesti radadel ning nõudis Eesti poistel natuke rohkem aega kohanemiseks. Kolmapäeval peetud trennides ajasõidu eel olid kõik vaid paari kümnendiku kaugusel kiirematest ning sellega saadi rahul olla. 

Patrick Sarapuu.

Ajasõidud olid vaid 6 minutit ning kiireks ringiks oli vaid paar võimalust. X30 Junior ajasõidus tegi Sarapuu tugeva soorituse, lõpetades oma grupi 8 kohal, kokkuvõttes andis see eelsõitudeks 22. stardikoha. X30 Senior ajasõidus sai Talvar oma grupis 8. koha, eelsõitudeks samuti 22. stardikoha, ajaliselt oli potentsiaali palju rohkem. Kalmeti ajasõidu grupp raiskas boksis kõige rohkem aega, tulemuseks kõige aeglasem ajasõidugrupp. Kalmetile jäi kiirel ringil mitu konkurenti ette ning oma grupi 14. koht andis eelsõitudeks 42. stardikoha.

Rainer Talvar.

Eelsõidud läksid “üle kivide-kändude”. Sarapuu oli erinevatel põhjustel esimesed kolm sõitu sunnitud katkestama, viimastest vastavalt 11. ja 14. koht. Kokkuvõttes andis see stardikoha C finaali.

Talvar tegi eelsõitudes head esitused (P4, P16, P10, P16, P4), finaaliks andis see 23. stardikoha. Finaalis mõned kohad langenud Talvar lõpetas oma esimese rahvusvahelise võistluse 30. kohal. Esimene eesmärk finaali saada oli aga täidetud. 

Kalmet lõpetas oma eelsõidud vastavalt P22, P10, P12, P32, P21. Tehniline rike ühes eelsõidus ning bumper penalty teises, andsid stardikoha B-Finaali. B-Finaalis kõige rohkem kohti (15 kohta) tõusnud Kalmet lõpetas B-Finaali 10. kohal. 

Jan Kalmet.

Võistlustulemused – https://iwf.iamekarting.com/official-results/

Live-stream on järgi vaadatav – https://www.youtube.com/watch?v=mMlDzYg7ue4