Eesti Kardispordi uudised

Eelsõidud sõidetud – Kajak kindlal kursis finaali

Laupäevaga said Champions of the Future võistlusel eelsõidud sõidetud. Tihe võistluspäev nägi meie sõitjate poolt palju õnnestumisi, kuid ka intsidente. Markus Kajak on kindlal kursis finaali suunas, läbi teise vooru võib sinna jõuda ka Carmen Kraav. Pühapäeval jäävad sõita eelfinaalid, finaalid ning lohutussõit.

Klassi OK valitsev ning ühtaegu ka värske Eesti meister Markus Kajak (Ward Racing) näitas täna Champions of the Future eelsõitudes, miks tegemist on viimaste aegade parima Eesti kardisportlasega. Päev algas 11-kohalise tõusuga neljandaks, millele järgnes mitte oluliselt kahvatum tõus teises eelsõidus 16. kohalt üheksandaks. Nagu ikka, jäi Kajak oma kommentaarides napisõnaliseks ning tagasihoidlikuks.

“Õnneks saime täna vajaliku kiiruse leitud ning homses eelfinaalis stardin 16. kohalt,” oli kõik, mida Kajak oma õnnestunud päeva kohta pärast viimast sõidetud eelsõitu ütles. Koht finaalis on seega käega katsutavas kauguses.

Samuti klassis OK tuleva nädala suursündmuseks ehk kardispordi maailmameistrivõistlusteks valmistuv Carmen Kraav (Ward Racing) koges teravas konkurentsis kolmest sõidus kahes küll rohkelt ebaõnne, kuid suutis ühes neist anda konkurentidele kõva lahingu ning tõusta 6 kohta võistlejaterivis ettepoole.

“Tänane ei läinud päris nii nagu oleks võinud. Mõni sõit lõppes esimeses kurvis, mõni hoopis kõvera raamiga,” ütles Kraav päeva lõpuks. “Teises eelsõidus liikus õnneks kõik rohkem minu plaani järgi ning suutsin mitmest konkurendist mööda tõusta.”

Carmen Kraav võistlemas laupäevastes eelsõitudes. Foto: LRN Photo

Pärast kaht ebaõnnestunud eelsõitu platseerub Kraav hetkel 50. kohal. Homme avaneb talle aga võimalus võtta osa nn teise võimaluse sõidust, läbi mille on ikkagi võimalus pääseda finaali. Selleks peab ta oma 20. stardikoha realiseerima kohaks esikuuikus.

“Homme lähen Second Chance sõitu ning proovin läbi selle ikkagi finaali pääseda,” on Kraav lootusrikas. “Siiani hangitud kogemused on MM-i nädalavahetust silmas pidades väärtuslikud, kuid annan endast kõik oleneva, et siingi võistlusel võimalikult hea tulemus teha.”

OK-Junior klassis Champions of the Future võistlusel MM-ks valmistuv Mark Dubnitski (DPK Racing) päeva algus oli just selline nagu ta eile lubanud oli: kahes esimeses võitis ta tublisti kohti, tõustes ühes neist koguni 8 koha võrra ettepoole. Kaks viimast eelsõitu jäid aga intsidentide tõttu katki ning sellega kadus ka võimalus heidelda finaalikoha eest.

“Kolme päeva jooksul on siiski ära tehtud suur töö. Näen, et progress on täiesti olemas ning oleme edasi arenenud palju,” vaatas Dubnitski asjadele positiivselt vaatamata finaali pääsemise võimalusest ilmajäämisele. “Teeme analüüsi, kus võitsime, kus kaotasime ning miks võitsime ja miks kaotasime. Homme on küll kavas veel lohutussõit, mis ei määra küll midagi – seega saame lihtsalt sõitu nautida.” Homsesse nn lohutussõitu stardib Dubnitski 3. stardikohalt.

Info, tulemused ja otseülekanne www.championskarting.com