Eesti Kardispordi uudised

MM-i eelvõistluse kvalifikatsioonid sõidetud, täna ootamas ees eelsõidud

Mitteametlikult maailmameistrivõistluste eelvõistluseks nimetatava Champions of the Future võistlusel sõideti reedel kvalifikatsioonid, täna jätkatakse eelsõitudega.

Reedel sõideti Campillose kardirajal Champions of the Future võistluse vabatreeningud, kvalifikatsioonid ning klassi OK-Junior üksikud eelsõidud. Samal rajal tuleval nädalal sõidetava maailmameistrivõistluste nn eelvõistluse raames on lisaks maailma kardispordi eliidele rajal ka kolm Eesti kardisportlast.

Kajakul kiirus hea, pisivead segasid tulemust

Kvalifikatsioonis endale laupäeval ja pühapäeval sõidetavatesse klassi OK eelsõitudesse 8. rea stardikoha kindlustanud Markus Kajak (Ward Racing) kommenteeris reedest päeva järgmiselt:

“Päeva esimene trenn oli suhteliselt normaalne. Teine trenn ja kvalifikatsioon ebaõnnestusid aga täielikult tänu mu enda vigadele,” oli mitmekordne Eesti meister Kajak tänases päevas pisut pettunud. “Laupäeval on pikk võistluspäev ees ning jätkuvalt on eesmärgiks finaali pääsemine.”

Markus Kajak kvalifikatsioonis Campillose kardirajal Hispaanias. Foto: LRN Photo

Kraav täitis edukalt seatud eesmärgi

Champions of the Future raames oma karjääri esimesteks maailmameistrivõistlusteks valmistuv Carmen Kraav täitis tänastes ajasõitudes võetud eesmärgi ning homme algavateks eelsõitudeks on tema päralt stardikoht 11. reas. Oma reedese päeva Campillose rajal võttis samuti klassis OK võistlev Kraav kokku järgnevalt:

“Ma ütleks, et päev oli keerukas. Kvalifikatsioonis jäi veel varu, kuid iga päevaga läheb sõit stabiilsemaks ja kiiremaks ning see ongi hetkel meie eesmärk,” ütles Kraav pärast ajasõite.

Carmen Kraav klassi OK kvalifikatsioonis. Foto: LRN Photo

Dubnitski edenemisega rahul

Klassis OK-Junior stardis olev Mark Dubnitski (DPK Racing) kommenteeris pärast kvalifikatsiooni oma reedest võistluspäeva järgmiselt:

“Treeningutel ja kvalifikatsioonis oli hea meel enda ja tehnika toimimise osas. Paljud võistlejad on siin juba eelmisest nädalast ning seda on nende kiirusest näha, kuid progresseeruvas joones liigume ka meie. Kvalifikatsioonis juhtus mulle tugev grupp, tempo oli hea, kuid tegin kiirel ringil pisikese vea, kuid siin sellest piisabki, et positsioon enam nõnda hea poleks,” ütles Dubnitski pärast ajasõite.

Kvalifikatsiooni aegade põhjal määratakse stardikohad eelsõitudesse. Viide eelsõitu stardib Dubnitski nende põhjal 11. stardireast. Veel reede õhtul jõuti sõita neist esimesed:

“Esimeses eelsõidus proovisin teha hea stardi, et kohe võtta ära mõned kohad. Konkurents on aga oodatult äärmiselt tugev ja kolmest kohast enamat ma eelsõidus tõusta ei jõudnud. Tunnen siiski, et potensiaali on rohkem ning suudame homme olla eelsõitudes veelgi tugevamad. Hetkel käib kõik vastavalt plaanile: analüüsime tiimiga senist tehtut ning töötame edasi,” on Dubnitski lootusrikas laupäeva osas.

Mark Dubnitski kvalifikatsiooni startimase eel. Foto: erakogu

Laupäeval ja pühapäeva ennelõunal sõidetavatele eelsõitudele järgnevad pühapäeval finaalid, kuhu mõlemas klassis pääsevad osalema 36 kiiremat võidusõitjat. Otseülekannet laupäeval algavatest eelsõitudest on võimalik jälgida www.championskarting.com