Eesti Kardispordi uudised

Eestlased Soome MV-l poodiumil

Läinud nädalavahetusel sõideti Lahti kardirajal Soome meistrivõistluste kaks viimast viimast etappi. Seitsmest stardis olnud eestlasest oli edukaim Hugo Rajamets.

Klassis OK oli ainsa eestlasena stardis Robin Särg (Gear Racing). Laupäeval peetud üheksas Soome meistrivõistluste kulges tagasihoidlikult ning finaali tulemuseks jäi 12. koht. Pühapäeval näitas Särg aga sootuks teistsugust hoogu, kui sõitis kvalifikatsioonis välja paremuselt 3. aja. Tublid sõidud esimeses ja teises eelsõidus tõid vastavalt esimese ja teise koha, mis andsid väga head eeldused edukaks finaaliks. Särg kasutas võimaluse kenasti ära ning finišeeris tihedas konkurentsis suurepärasel kolmandal kohal.

Klassis OK-Junior oli Soomes stardis kolm eestlast: Mark Dubnitski (DHR Estonia), Andrey Borodin (Talvar Racing) ja Richard Viigisalu (Rich Racing). Kolmest kiireim oli Dubnitski, kes nii laupäeval kui pühapäeval sõitis finaalides välja 7. koha. Borodin ja Viigisalu lõpetasid võistluspäevad vastavalt 19. ja 20. ning 23. ja 27. kohaga.

Kodusel Olerex Eesti meistrivõistluste sarjas viimasel kahel etapil klassis Mini võidutsenud Hugo Rajamets (Vihur Team) võidutses Soomes alles mõned nädalad tagasi, kui meistrisari külastas Kangasala kardirada. Võiduseeria jätkus ka Lahtis, kus Rajamets pidas maha tulise heitluse põhjanaabrite paremikuga ning väljus võistlusest taaskord võitjana. Pühapäevasel etapil jäi tulemuseks 12. koht.

Alati tugevate soomlaste vastu olid eestlastest Lahtis stardis veel Thedor Toobal (DHR Estonia) ja Raner Hang (Gear Racing), kes lõpetasid klassi Mini võistluspäevad vastavalt 12. ja 15. ning 29. ja 24. kohal.

Kardisporti saab aga juba sel nädalavahetusel taaskord jälgida kodumaal. Olerex Eesti kardispordi meistrivõistluste viies etapp sõidetakse Lange motokeskuse kardirajal 17.-18. septembril. Pärast seda jääb Eesti meistrisarjas veel üks etapp.