Eesti Kardispordi uudised

Kardispordi MM-l esimesed eelsõidud sõidetud

Rootsis Kristianstadis sõidetavatel kardispordi maailmameistrivõistlustel oli täna eelsõitude päev. Reedeste kvalifikatsiooniaegade järgi moodustunud grupid sõitsid võidu kõikide ülejäänud gruppide vastu. Homme jääb sõita veel mõned eelsõidud, mis määravad ära finaali jõudjad.

KZ2-klassi maailmameistrivõistlustel Kristianstadis Eestit esindavast viiest eestlasest sõitis tänastes eelsõitudes parima koha välja Tony Kart tehasemeeskonna ridades võistlev Markus Kajak (Tony Kart Racing Team). Ühes eelsõitudes 8. koha saavutanud Kajak näitas päeva jooksul pidevalt esiotsaga sarnaseid ringiaegu ning lootus finaali jõuda on jätkuval olemas.

“Tempo oli eelsōitudes väga hea ning ringiaegade põhjal oleks vabalt võinud TOP5 tulemust teha. Kahjuks minu poolt tehtud paar viga rikkusid hea tulemuse. Õnneks on homme veel üks eelsõit ning saame veel ennast tõestada, sest kui homne eelsõit läheb hästi, pääsen finaali. Stardin sinna küll tagant, kuid tempo on väga hea ning juhtuda võib nii mõndagi,” kommenteeris Kajak tänast võistluspäeva.

Kaspar Kallasmaa (Kaspar Kallasmaa) võistluspäev kulges stabiilselt esikümne lähistel. Kallasmaa näeb kohti, kus sooritust parandada ning selgeks eesmärgiks on koht finaalis.

“Kahes eelsõidus oleks saanud veel mitu kohta eespool olla, aga rumalate situatsioonide tõttu ei saanud sealt maksimumi kätte. Üldjoones on hoog hea, aga mitte veel väga hea. Teeme selle nimel tööd, et homses viimases eelsõidus paremad olla ja võitleme kindlalt finaali koha nimel,” ütles kogenud Kallasmaa pärast tänaseid eelsõite.

Üllatusmees Algre

Alles oma teist maailmameistrivõistlust ning esimest klassis KZ2 kaasa tegev Ken Oskar Algre (AIX Racing Team) nädalavahetus on liikunud seni soovitud suunas. Eesmärgiks oli eeskätt kogemusi hankida, päev-päevalt tempot ehitada ning igas eelsõitudes kindlasti finišilipuni jõuda. Täpselt selle plaani järgi läks 15-aastasel Algrel reedene kvalifikatsioon ning viis täna sõidetud eelsõitu kulgesid kui rööbastel. Tulemuseks suurepärased lõppkohad vahemikus 15.-19.


“Olen õnnelik selle üle, kuidas meie võistlus kulgenud on. Maailmataseme konkurents on ikkagi meeletu ning võtame sellest maksimumi, et ise areneda ja paremaks saada,” kommenteeris Algre oma senist kogemust MM-l. “Ringiajad olid eelsõitudes väga head, hoidusime intsidentidest ning hetkel oleme enda salajas hoitud eesmärgi ehk TOP50 lõpptulemuse kursil.”

Algre tiimikaaslane Siim Leedmaa võistlus sai reedeses kvalifikatsioonis kogetud ebaõnne tõttu tagasilöögi, sest seal sõidetud ajad määravad kohad eelsõitudesse.

Ise kommenteeris ta tänast võistluspäeva järgmiselt: “Raske võistlus on olnud. Halb kvalifikatsioon rikub tihtipeale kogu suure võistluse ära. Selles konkurentsis piisab pisivigadest, mis võivad keerata untsu kogu võistlusnädalavahetuse. Olen seda viga varemgi teinud, kuid paistab, et ei ole sellest veel piisavalt olnud ning on vaja veel korra see tee läbi käia,” sõnas Leedmaa mõtlikult pärast tänaseid eelsõite.

“Esimene suurvõistlus on mulle igatpidi näidanud koha kätte, kus ma hetkel taseme poolest paiknen. Igaljuhul olen saanud hindamatuid kogemusi ja ise võidusõite väga nautinud, see on hetkel kõige olulisem. Suurepärane töö teiste eestlaste poolt, eriti Kenilt, kes vaatamata noorele eale ning vähestele sõidukogemustele tegi täna vapustavad sõidud,” jagus Leedmaal kiidusõnu eriti just noore tiimikaaslase suunal.

Viienda eestlasena võistlustules olev Kenneth Hildebrandi (KH Racing) jaoks on see üle pika aja esimene võistlus ning temagi päev möödus sündmusterohkelt.

“Olen kõik pidanud mängu panema, kuna ajasõit läks reedel nässu. Sellega said võimalused finaali jõuda rikutud. Seetõttu otsustasin minna igat eelsõitu sõitma nagu finaali. Niimoodi pole raske leida igas eelsõidus keegi, kellega kokku sõita,” võttis Hildebrand oma võistluspäeva naljatlemisi kokku.

“Vähemalt sai palju möödasoite tehtud, mis MM-i taset arvestades on iseenesest rahuldust pakkuv. Siiski jätsid ōnnetused ja esipamperi tõttu saadud ajakaristused sõitudele oma jälje ning sellega said tulemused rikutud.”

Dubnitskilt hea esitus FIA Karting Academy Trophy’l

Maailmameistrivõistluste raames käivad rajal ka FIA Karting Academy Trophy järelkasvusarja sõitjad. Eestit on tänavusel aastal sarjas esindamas Mark Dubnitski (Albert Dubnitski), kelle võistluspäev möödus suuremate probleemideta.

“Kõik sujus kokkuvõttes hästi, kiirus oli olemas, samuti . Esimeses eelsõidus takerdusin enda ees oleva sõitja selja taha, mistõttu olin esimesse kurvi jõudes 17. kohal. Pääsesin kiiresti seejärel mitmest konkurendist mööda, sain sõita oma tempoga ning lõpetasin kümnendana,” kommenteeris Dubnitski oma võistluspäeva.

Teine eelsõit möödus probleemideta ning 5. koht oli pärast mootorivahetust kokkuvõttes väga heaks tulemuseks. Homme jääb sõita veel üks eelsõit, kus proovin endast anda maksimumi, et finaali stardikoht oleks võimalikult hea.”

Homme jäävad Kristianstadis sõita veel mõned eelsõidud ning finaalid. Eelsõidud stardivad meie aja järgi kell 11:15, finaalid algavad kell 14:10. Otseülekannet võistlustelt näeb leheküljel: https://www.fiakarting.com/event/2021-kristianstad/live