Eesti Kardispordi uudised

Kardispordi MM-l kvalifikatsioonid sõidetud, eelsõidud stardivad homme

Rootsis Kristianstadi kardirajal sel nädalavahetusel sõidetaval kardispordi maailmameistrivõistlustel on stardis kuus Eesti kardisportlast. Täna sõidetud kvalifikatsioonid määravad asetuse homsetesse eelsõitudesse.

Kardimaailma aasta tippsündmus toob Kristianstadis rajale ühtekokku 159 maailma paremikku kuuluvat kardisportlast, nende seas 6 eestlast. Viis neist võistleb klassis KZ2, Mark Dubnitski esindab Eestit FIA Karting Academy Trophy arvestuses.

Täna sõidetud kvalifikatsioonide põhjal oli eestlastest kiireim Tony Kart tehasemeeskonnas sõitev Markus Kajak (Tony Kart Racing Team). Oma grupis oli Kajaku aeg seitsmes, kus juures kaotus võitjale oli vaid 0,095 sekundit. Homme algavatesse eelsõitudesse stardib Kajak viienda stardirea 10. kohalt.

“Eks jah, pool kümnendikku parem ja oleks kokkuvõttes kuues olnud, kuid selline on see konkurents siin,” ütles Kajak pärast kvalifikatsioone. “Homsed eelsõidud saavad olema väga pingelised, kuid olen nendeks igati valmis ning loodan kindlasti kohti parandada.”

Kaspar Kallasmaa (Kaspar Kallasmaa) sõitis omas grupis välja 12. kvalifkatsiooniaja, mis homsetesse eelsõitudesse tähendab kohta 8. stardireas.

“Kvalifikatsiooniks oli kart väga heas, küll jäi paar kümnendikku rajale minu enda tõttu. Homseteks eelsõitudeks kõige halvem stardipositsioon (16.) ei ole ja kõik võimalused on veel laual. Siht on olemas ja meil on täpselt õige käik sees,” kommenteeris Kallasmaa tänaseid sõite ning ootusi homme algavateks eelsõitudeks.

Eelsõitudesse Kallasmaast vaid kolm kohta tagantpoolt startiva Ken Oskar Algre (AIX Racing Team) jaoks oli MM-i esimesed ametlikud sessioonid samuti edukad. Kvalifikatsiooni oma grupi 16. koht oli hea tasu tehtud töö eest.

“Oleme terve nädala liikunud tõusvas joones, tempo on kasvanud iga sessiooniga. Nii sõitsime ka kvalifikatsioonis välja oma senise parima tulemuse Kristianstadi rajal,” ütles ilmselgelt rõõmsas meeleolus Algre pärast ajasõite. “Oluline on oma ära teha, seda oleme siiani suutnud. Homme algavad eelsõidud saavad olema keerulised ning eeskätt loodame tervelt lõpuni tulla, et nõnda võimalikult palju kogemusi hankida.”

Siim Leedmaa (AIX Racing Team) kvalifikatsiooni saatis rohke ebaõnn ning oma grupi 20. aeg oli parim, mis antud olukorrast võtta oli.

Hildebrand tagasi võistlusrajal

Taaskord saame rajal näha Kenneth Hildebrandi (KH Racing). Aastaid Eesti kardispordi eliiti kuulunud Hildebrandi jaoks on Kristianstadi MM esimeseks võistluseks üle pika aja. Kvalifikatsiooni oma grupi 20. aeg tuli aga rohkete juhtumiste kiuste.

“Kaks viimast trenni tundusid head ning sõit ja seaded liikusid õiges suunas. Eriti just, kui arvestada mu senist vähest trenni. Viimane KZ-klassi võistlus jääb mul aastasse 2011 ning harjumine võttis hetkel kindlasti oma aja,” oli Hildebrandi kommentaar pärast esimesi vabatreninguid.

“Enne kvalifikatsiooni läks kahjuks kiireks, kuna karburaator saabus liiga hilja. Kuna olime ülekanded ära vahetanud, siis tuli õhufiltri kinnitus kiiruga ümber ehitada kiiruga. Jõudsime eelstarti 3 minutit enne selle sulgemist. Kahjuks läks mul meelest rehvirõhud paika sättida. Väike viga maksis ajasõidus palju. Homme ootavad aga eelsõidud, kus juhtub palju ning oleme valmis võimalused ära kasutama,” on Hildebrand homse osas lootusrikas.

FIA Karting Academy Trophy sarja raames Kristianstadis sõidava MM-i raames Eestis esindav Mark Dubnitski kvalifikatsioon sujus tõrgeteta. Oma grupi seitsmes kvalifikatsiooniaeg tähendab homsetesse eelsõitutesse samuti seitsmendat stardikohta, mis annab head eeldused pühapäevasesse finaali jõudmiseks.

“See on mulle esimeseks korraks sõita sellel rajal, seega oli keeruline vaid kolma treeningsessiooni pealt endast maksimumi anda,” ütles Dubnitski pärast ajasõite. “Seitsmes aeg omas grupis on aga hea tulemus ning ehkki võinuksin olla kiirem, jätsid mõned sõiduvead oma jälje. Kristianstadi rada mulle väga meeldib ning homme läheme endast andma parimat.”

Laupäevane võistluspäev jätkub ajasõitudega, mis stardivad Eesti aja järgi kell 11:15. Otseülekandepilti saab vaadata leheküljelt: https://www.fiakarting.com/event/2021-kristianstad/live