Eesti Kardispordi uudised

Hugo Rajamets Soome meistrivõistlustel võidukas

Läinud nädalavahetusel sõidetud Soome meistrivõistluste 7. ja 8. etapil Kangasala / Lentola Green Karting Park kardirajal oli kolmes võistlusklassis stardis kuus Eesti kardisportlast.

Soome meistrivõistluste sari on Eesti kardisportlaste seas parim koht end ette valmistada nädala lõpus sõidetavaks Olerex Eesti kardispordi meistrivõistluste neljandaks etapiks Aravetel. Soomes saadav sõidukogemus on sealse tugeva konkurentsi tõttu selgeks abiks ka kodumaises meistrisarjas võistlemisel.

Kiireimas klassis OK oli ainsa eestlasena võistlustules Robin Särg (Gear Racing). Laupäevase ehk esimese osa topeltetapist lõpetas Särg 12. kohal. Pühapäeval saavutatud kaheksas aeg ajasõidus lubas enamatki, kuid sündmused eelsõitudes ei lubanud finaali paremat stardikohta kui 12. Finaalis tuli aga ära anda lisaks kaks kohta, misjärel lõpptulemuseks jäi Soome ülitugevas konkurentsis 14. koht.

Dubnitski poodiumikonkurentsis

Klassis OK-Junior oli eestlastest edukaim Mark Dubnitski (DHR Estonia). Laupäeval ajasõidus näidatud 3. aeg. Ka mõlema eelsõidu koondtulemus andis finaali 3. stardikoha ning finaalis saavutatud 4. koht oli suurepäraseks tulemuseks praeguse hetke ühele parimale juuniorklassi võistlejale.

Heas hoos jätkas Dubnitski ka pühapäeval, mil kvalifikatsioonist tuli 4. aeg ning eelsõitude tulemus andis finaali samuti 4. stardikoha. Äärmiselt karmis konkurentsis suutis Dubnitski siit päästa tubli 6. koha.

Klassis OK-Junior olid eestlastest stardis veel Richard Viigisalu (Rich Racing) ning Andrey Borodin (Talvar Racing). Nende lõpptulemusteks jäid laupäeval vastavalt 23. ja 24. ning pühapäeval 28. ja 24. koht.

Rajamets ülivõimas

Klassis Mini esindasid Eesti värve Hugo Rajamets (Vihur Team) ja Ranel Hang (Gear Racing). Edukaim oli kogenud Rajamets, kes laupäeval võitis kvalifikatsiooni, pidi finaali startima eelsõitude tulemusena küll 8. stardikohalt, kuid tõusis seal tubli sõidu tulemusena neljandaks. Hangi tulemuseks jäi laupäeval finaali 23. ning pühapäeval 24. koht.

Veelgi paremas hoos oli Rajamets pühapäeval, mil teine kvalifikatsiooniaeg andis taaskord head eeldused eelsõitudest endale hea stardikoht finaali saada. Kahe eelsõidu tulemusena läks kirja parim stardikoht ning finaali võiduks oli sellega tee sillutatud. Tugev võit Soome meistrivõistluste kaheksandal etapil oli Rajametsale heaks järjeks Eesti meistrisarja 3. etapi võidule Põltsamaal ning loodetavasti jätkub võiduseeria ka sel laupäeval Arvatel.