Eesti Kardispordi uudised

Esimene võistluspäev Euroopa meistrivõistlustel sõidetud

Itaalias Adria kardirajal toimuva Euroopa meistrivõistluste viimasel etapil sõideti täna eelsõidud. Meie võistlejad kogesid rohkelt ebaõnne ning nii mõnelgi korral tuli sõit jätta katki veel enne, kui see alanud oli.

Markus Kajak laupäevases eelsõidus Euroopa meistrivõistluste etapil Adria kardirajal.

Eestlastest kõrgeima ehk üheksanda stardikoha oma eelsõitudesse sõitis reedese kvalifikatsiooni tulemuste põhjal välja Markus Kajak. Paraku ei kulgenud võistluspäev päris nii, kui Kajak oodanud oli:

“Kahjuks jõudsin tänastes eelsõidutes finišisse ainult kahel korral, ühel korral takistas seda minu enda viga stardis ning teisel korral tehniline rike. Ülejäänud kaks eelsõitu ei läinud ka kõige sujuvamalt, kuna hetkel puudub esiotsaga võrdväärne tempo. Homne eelsõit määrab ära selle, kas saan finaali või ei. Kindlasti on see väga väike võimalus, kuid proovin parima teha,” ütles Kajak pärast laupäevast võistluspäeva. Kajaku päeva parimaks tulemuseks jäi ühe eelsõidu 8. koht.

Kaspar Kallasmaa kvalifikatsiooniaeg andis talle eelsõitudesse 17.-18. stardikoha. Neljast täna peetud eelsõidust lõpetas ta kolm, üks sõit tuli konkurendi kehvasti sooritatud manöövri tõttu katkestada:

“Olin konkurendiga kõrvuti ja kolmas sõitja otsustas tagant sisse sõita. Sõitis mind parasjagu puru ning tervet karti ei saanudki viimaseks sõiduks korda, esiots jäi veidi kõveraks,” kommenteeris Kallasmaa pärast intsidenti. Ta lisas: “Tegin poole meetri kuni meetrikõrguse õhulennu.”

Kaspar Kallasmaa oli sunnitud pärast kokkupõrkest tingitud õhulendu ühe eelsõidu katkestama.

Kallasmaa tänaseks parimaks tulemuseks jäi 16. koht teises eelsõidus. “Läksime muutlike rajaolude tõttu raami seadega rappa. MG rehvide osas saime veidi targemaks ja ehk homme saame vastuseid, mida ja kuidas Rootsis septembri alguses sõidetaval MM-l paremini teha. Päeva lõpuks pingutame endast välja maksimumi, kuid samas proovime ka kogemusi hankida.”

KZ2-klassi Euroopa meistrivõistluste viimasel etapil jääb homme veel sõita üks eelsõit ning finaal.

FIA Karting Academy Trophy arvestuses täna kahes eelsõidus osalenud Mark Dubnitski võis päevaga enam-vähem rahule jääda. Esimesel neist tuli 8. koht, teisel aga tema ees toimunud avarii tõttu 15. 

FIA Karting Academy Trophy sarja raames Adrias võistlev Mark Dubnitski jäi võistluspäevaga üldiselt rahule.

“Võrreldes kevadega oleme teinud suure hüppe edasi ning ringiaegade võrdluses suudame näidata esiotsa sõitjatega sarnaseid aegu. Füüsiliselt on olud väga rasked, kuna õhutemperatuur on kohati 39 kraadi,” ütles Dubnitski pärast tänast võistluspäeva. “Homme jääb sõita veel üks eelsõit, kuhu stardin 9. kohalt. Loodan endale finaaliks võimalikult hea koha välja võidelda.”

Homse võistluspäeva eelsõidud algavad meie aja järgi kell 10:30. Finaalid stardivad 14:45.

Võistluste otseülekannet saab jälgida siit: https://www.fiakarting.com/event/2021-adria/live