Eesti Kardispordi uudised

Eestlased Soome MV-l poodiumil, Kajak ülivõimas klassis KZ2!

Läinud nädalavahetusel tehti algust kardispordi Soome meistrivõistlustega. Väga tehnilisel ja pikal Vantaa kardirajal sõideti kahel järjestikkusel päeval kaks etappi ning stardis oli lisaks Soome paremikule ka Eesti kardisportlased. Eriti just noorematele eestlaste jaoks tegi osalemise keerukaks paljudele tundmatu rada, sest ametlik testipäev toimus Vantaas samaaegselt Olerex Eesti meistrivõistluste II etapiga Tabasalus. Oluline erinevus tuleneb ka rehvidest, sest Soome meistrivõistlustel sõidetakse Vega asemel Bridgestone rehvidega (va Mini). Vaatamata sellele hankisid eestlased Soomest hulganisti kogemusi ning võtsid põhjanaabrite ees ära kolm poodiumikohta.

Klassis Mini oli stardis 36 karti, nende seas ka Tanel Karu ja Johannes Kasemaa (mõlemad KS Academy). Iga sessiooniga sai rada aina enam selgemaks ning poiste tempo liikus tõusvas joones. Kasemaa sattus aga reedel avarisse ning viga saanud sõrm ei lubanud esmase vaatluse põhjal üldse võistelda. Vaatamata sellele ta siiski starti tuli ning tulemuseks korralik 18. koht. Karul jäi laupäevane võistlus kahjuks pooleli. Pühapäeval sadas vihma ning poisid olid veelgi paremas hoos. Tulemuseks Kasemaale 8. ja Karule 14. koht.

Klassis OK-Junior esindasid Eestit 29 võistleja seas Damir Mingazov (AIX Racing) ja Richard Viigisalu (Rich Racing). Kui reedeste aegade põhjal oli Mingazovi 7. kohal, siis võistlussõitudes ei õnnestunud head stardikohta tulemuseks realiseerida. Mitmed kokkupõrked konkurentidega jätsid Mingazovi laupäeval sootuks raja äärde. Pühapäevase võidusõidu lõpetas Mingazov 15. kohal.

Viigisalule oli see esimeseks kogemuseks võistelda OK-Junior kardiga väljaspool Eestit ning saadud kogemus seetõttu ülimalt väärtuslik. OK-Junior klassi esimesed kaheksa on regulaarsed Euroopa meistrivõistlustel osalejad, nende seas omakorda kaks tehasetiimi kuuluvat sõitjat. Viigisalu tempo kasvas iga sõidetud sessiooniga ning laupäeval tõi see tulemuseks 13. koha. Pühapäeval oli ta kahjuks sunnitud katkestama.

Kiiremas klassis OK tegid Vantaas tublit sõitu Carmen Kraav (AIX Racing) ja Robin Särg (Gear Racing). Tugevas konkurentsis sõitis Särg laupäeval välja 12. ja Kraav 15. tulemuse. Pühapäeval jäi Särg juba esimesel ringil raja äärde, Kraav aga sõitis välja oma Soome meistrivõistluste senise parima 10. koha.

Tõeline tulemöll ootas aga põhjanaabreid ees kiireimas klassis KZ2. Ehkki Siim Leedmaa ja Markus Kajak (mõlemad AIX Racing) on tänavusel aastal antud klassi debütandid, näitasid mõlemad, mis klassist sõitjatega tegu. Vastavalt Soome meistrivõistluste reeglitele võistleb KZ2 vaid laupäeval ning kasutada on seejuures üks komplekt rehve. Need peavad aga ära kestma ajasõidu, 2 eelfinaali ja 2 finaali.

Võistluspäev möödus aga täielikul Kajaku kontrolli all. Kui ühes eelsõidus loovutaski mõneks ringiks oma liidrikoha konkurendile, siis võit mõlemas finaalsõidus oli selge ja kindel. 

Leedmaale olid Soome etapid KZ2 kardil esimesteks välisvõistlusteks ning kui ajasõit tal ka pisut ebaõnnestus, siis võistlussõitudes näitas ta tõelist sisu: esimeses finaalsõidus jäi ta napilt 4., teises finaalis näitas aga Kajakuga sisuliselt samu ringiaegasid ning tõusis poodiumi 3. astmele. Leedmaa tempo oli koguni sedavõrd kõrge, et kestnuks võistlus veel ühe ringi jagu rohkem, oleks eestlased KZ2-klassis hõivanud kaks kõrgemat kohta.

Järgmine Soome meistrivõistluste etapp toimub Ruuhimäki kardirajal 16.-17. juulil.