Eesti Kardispordi uudised

Nädala staar #14

Meie tänase nädala staar jäi üle-eelmisel nädalal ilmunud kiiretest karditüdrukutest rääkinud loo kolmikust välja. Mitte, et ta kiire poleks, vastupidi – kuidas saaks nii arvata sõitja kohta, kes võitnud tänavuse hooaja Olerex Eesti kardispordi meistrivõistluste mõlemad etapid!

Muidugi mõista räägime me Meryl Peldesest. Sarnaselt paljudele teistele alustas Meryl alustas oma kardisõite laste hobikardisarjast Talendid Rajale. Tüdruku andekus avanes juba nii noores eas, et sarja korraldajatel oli tegemist veenmaks tema vanemaid, et võistlemiseks peaks tüdruk ikka pisut suurem olema. Hilisem on aga juba ajalugu, sest vaid 6-aastasena võistlustulle asununa tegi Meryl tuule alla nii mõnelegi kogenud ja temast palju aastaid vanemale talendisarja võistlejale. Loomulikult ei lasknud poodiumikohad ja võidud end kaua oodata.

Meryle liikumine võistluskarti oli igati loogiline samm. Ka siin ei lasknud võidud end kaua oodata ning eelmisel aastal ei jäänud palju puudu ka meistritiitlist. Dramaatilise võidusõidu viimase ringi üle.eelviimases kurvis langes ta tiitli toovalt positsioonilt ning oli sunnitud lõpetama klassi Micro hooaja teise kohaga.

Tänases loos räägib Meryl, millega ta tegeleb väljaspool kardisporti, mis on tema lemmikrada ning kes lemmiksõitja. Kõige lõpuks vastab ta aga, kas teda kisub rohkem ralli- või vormeliauto rooli.

Head lugemist!

 – Meryl, su vanem vend Marcel sõitis juba siis karti, kui sa ise alles õige pisike olid. Kas sa mäletad üldse oma enda esimest hetke kardiroolis?

Ema–isa juttude järgi tegin Aravete kardirajal oma esimese sõidu kardiroolis, kui olin kolme-aastane ja ega ma seda sõitu väga täpselt ei mäleta. Olime kogu perega Aravete kardirajal venna Marceliga võistluskardiga trennis ja siis tekkis võimalus minul ka proovida kardisõitu. Ema meenutuse kohaselt olin kohe nõus proovima ja esimene ring õnnestus läbida nii, et ma murule ei sõitnud. 

 – Alustasid oma sõitmisi laste hobikardisarjas Talendid Rajale ning ehkki olid seal kõige pisem (alles saanud 6), olid ka kohe üks kiiremaid, jõudsid üsna pea poodiumikohtadeni. Ilmselt sõidaksid sarjas jätkuvalt, kui poleks olnud reeglit, et hooaja poodiumikohal lõpetanu ei saa enam uuel aastal osaleda. Milline on sinu kõige ilusam mälestus sarjas osalemisest? 

Osalesin tõesti laste hobikardisarjas Talendid Rajale ja need sõidud ja võidud jäävad mulle tõenäoliselt kauaks meelde, eriti meeldis mulle Lange Motokeskuses, kus saavutasin üldarvestuses teise koha. See sari on minu arvates suurepärane võimalus alustada kardisõiduga ja need, kes seda sarja korraldavad, väärivad vaid kiitust.    

 – Terve su pere on tõelised kardihullud. Kellel on üldse kõige suurem roll, et sinust on saanud kardisõitja?

Eks ma ikka oma venna Marceli jälgedes olen käinud, samas on nii isa kui ka ema panustanud minu kardisõidu hobile palju energiat ja aega, ma olen oma perele ikka väga tänulik. Pere on minu jaoks kõige tähtsam ja tänu minu hobile saame veeta palju aega üheskoos.  

 – Kui palju sa üldse rajal tähele paned, kelle vastu sa parasjagu võidu sõidad? On sel üldse tähtsust, kas sõidad võidu oma parima sõbraga või mitte?

Ei ole. Enda ümber toimuvat jälgin sellegipoolest, sest eespool olevaid sõitjaid näen, tagasipööretes saan vaadata ka, kes parasjagu tagapool. 

 – Kas sul on oma lemmik võidusõitja?

On ikka, Max Verstappen. Max alustas F1’s juba 17 aastaselt ja on oma noorusele vaatamata olnud väga edukas. 

 – Aga kes Eesti kardisõitjatest on su lemmik?

Eesti kardisõitjatest on minu lemmik Markus Kajak. Ta on sõbralik ja rahulik ja kiire. 

 – Milliseid mootorispordialadel sa üldse silma peal hoiad? Kas vaatad näiteks rallit või vormelit?

Hea meelega vaatan vormelit, aga hoian ka Ott Tänaku tegemistel silma peal.

 – Kas ja millise spordi-/huvialaga sa veel tegeled?

Tegelen üsna paljude spordialadega: ma käin akrobaatikas, taipoksis, iluvõimlemises ja mulle meeldib sõita lumelauaga.

 – Mida su koolikaaslased ja sõbrad arvavad sinu kardisõidu hobist?

Palju arvavad, et kardisõit on väga lihtne, kuid kui hobikardiga on proovinud, siis arvavad teisiti.

 – Võistlesid kevade poole ka välismaal. Kuidas see kogemus erines Eesti kardivõistlustest?

Itaalias oli palju võistlejaid, eri maadelt. Kõik on kiired ja kõik tahavad võita. Itaalia radade turvalisus on nagu vormelis.

 – Kuna oled nõnda noor, siis oled saanud juba mitu head aastat klassis Micro võistelda, seega oled juba väga kogenud. Konkurendid samas on sinuga võrreldes ikkagi küllaltki vähekogenud. Kaks esimest etappi oled tänavu võitnud. Kuidas läheb edaspidi?

Alustasin jah Micro klassis võistlemist juba kuue-aastaselt, olen saanud selles klassi palju kogemusi, mida saan sel aastal võistlussõitudes kasutada. Loodetavasti suudan jätkata sel hooajal edukat võistlemist. Minu team DHR ja Madsa (Madis Laiv) on rahul vaid esikohaga. 

 – Meryl, mis on su lemmik Eesti kardirada?

Kindlasti on minu lemmik kardirada Aravete, kus ma tegin ka oma esimese kardisõidu. Aravete kardirada on üsna kiire ja tehniline, mulle meeldib selle raja maastik, tõusud ja langused. 

 – Miks peaks keegi tahtma kardisportlaseks hakata? Lisaks kihutamisele, mida kardiga sõit sulle andnud on?

Loomulikult olen saanud hulganisti sõpru, kellega saan ka muul ajal lõbusasti aega veeta. 

 – Oled tänaseks sõitnud kardiga, kui osalenud väga edukalt ka laste võistlussarjas Noored Roolis, kus võisteldakse pisikestel Renault Twingodel. Mis sa arvad, kas tulevikus võiks sinust saada vormelisõitja või rallisõitja?

Pigem eelistan vormelit. Eks aeg näitab, kas minust saab vormelisõitja või mitte.