Eesti Kardispordi uudised

Eesti võistlejad stardis 32. Trofeo Andrea Margutti võistlusel

Itaalias sel nädalavahetusel sõidetaval võistlusel 32. Trofeo Andrea Margutti on stardis koguni neli eestlast: klassis Mini võistlevad Meryl Peldes ja Aleksander Uusneem ning klassis KZ2 sõitvad Markus Kajak ja Antti Rammo.

Eelsõitude järel hoiavad Peldes ja Uusneem klassis Mini vastavalt 56. ja 60. kohta. Klassis KZ2 Kajak ja Rammo vastavalt 13. ja 18. kohta.

Stardirivis on 80 MINI ja 51 KZ2 võistlejat.

Eestlastest kõrgeimat kohta hoidva Markus Kajaku kommentaar pärast laupäevast võistluspäeva:

“Ootasin tänasest paremat kui välja tuli. Esimeses eelsõidus jäin esimesel ringil gruppi kinni ning kaotasin palju aega. Teises eelsõidus vihmaga tegin väga hea stardi, kuid kahjuks sõitsin esimesel ringil konkurendile tagant sisse niimodi, et mina tegim spini, langesin viimaseks, kuid sõitsin tagasi ennast 13. kohale. Kokkuvõttes olen samuti 13. kohal.”

KZ2 sõitja Markus Kajak

Antti Rammo kommenteeris tänast järgmiselt: “Tunnen, et tegelen veel kardi ja oludega kohanemisega. Tehnika on väga hea ja selgelt saab sõitja sõita veel kiiremini. Kokkuvõttes jään päevaga rahule ja ootan homseid finaalsõite rõõmuga.”

Antti Rammo eelstardi alas starti ootamas

Lõppkokkuvõttes saavutasid kiireimas võistlusklassis KZ2 sõitnud Antti Rammo ja Markus Kajak vastavalt 11. ja 15. koha. Kajak olnuks koguni 9., kui poleks saanud 5-sekundilist kardi esiosa karistust.

“Kindlasti oleks võinud päev sujuvamalt kulgeda, kui poleks mõlemas sõidus ninakaristust saanud, kuid kui positiivsemast küljest vaadata võib mingil määral võistlusega rahule jääda,” kommenteeris võistlusnädalavahetust Markus Kajak.

Antti Rammo iseloomustas oma võistlusnädalavahetust kui üht parimat oma karjääri jooksul: “Neile kaunitele neljale päevale vaatan vanaduspõlvas kindlasti heldimusega tagasi.”

Klassis Mini startinud Meryl Peldese ja Aleksander Uusneeme jaoks oli tiheda konkurentsiga võistlus kogemuste hankimiseks. Nende sõit piirdus eelsõitudega ning finaali pääseda ei õnnestunud.

Tulemustega saab end kursis hoida: https://bit.ly/3eKkMQK