Eesti Kardispordi uudised

Dubnitski ja Kajaku poolt WSK-l suur edasiminek

Itaalias Lonato kardirajal sõidetud WSK Super Masters sarja viimasel etapil klassis OK-Junior Eestit esindanud Mark Dubnitski võistlusnädalavahetus kulges igati plaanipäraselt. Tippkonkurentsis oli eesmärgiks vähemasti eelfinaali jõuda ning seda alles oma esimesi maailmaklassi võistlusi klassis OK-Junior sõitev Dubnitski ka tegi.

“Kvalifikatsioonis kahjuks puhas ring ei olnud, aga 23. stardikoht oli ikkagi heaks motivaatoriks. Eelsõitudes kulges samuti kõik kenasti ning koht eelfinaali sai tagatud,” ütles Mark pärast võistluspäeva.

“Eelfinaali alguses oli kõik hästi kuni minu ees toimunud avariile, mis kukutas mu päris rivi lõppu. Kokkuvõttes oli aga hea nädalavahetus, sest tegime suure töö ära ja jõudsime sinna, kuhu soovisime.”

Kiireimas klassis KZ2 tegi taaskord tugeva võistlusnädalavahetuse jätkuvalt alles uue võistlusklassiga harjuv Markus Kajak. Tublid esitused nii kvalifikatsioonis kui eelsõitudes tagasid talle 18. stardikoha pühapäevasesse eelfinaali. 

Nii eelfinaalis kui finaalis jätkas Markus tublit tõusu võistlejaterivis ettepoole, lõpetades esimese neist 5 kohta ja teise 4 kohta kõrgemal oma stardikohast. Tulemuseks üldarvestuse tubli 21. koht.

“Kindlasti lootsin finaalis parema tulemuse teha, kuid võin rahule jääda arenguga terve nädalavahetuse vältel,” ütles Kajak vahetult pärast finaali. “Hetkel on oluline hankida kogemusi ning seda oleme kogunud küllaga.”