Eesti Kardispordi uudised

Eesti Kardiliidul uus juhatus, 2021-2022 võistlusklassid kinnitatud

Eesti Kardiliidu (EKL) liikmed pidasid täna, s.o 01.02.2021, selle aasta esimese üldkoosoleku, mille raames andis pikaaegselt EKL-i juhtimisse ning Eesti kardispordi arengusse panustanud Heikki Hõbemägi EKL-i juhatuse koos teiste liikmetega (Reimo Särg ja Antti Rammo) üle uuele juhatusele. Tänasel EKL üldkoosolekul osales 24. liikmest 23, kes hääletasid järgmiseks kolmeks aastaks juhatuse liikmeteks Johannes Moori, Sander-Mel Mellikovi ja Priit Karjuse.

Uue juhatuse nimel Johannes Moor: „Esmalt sügav kummardus ja suur-suur aitäh Heikki Hõbemäele, kes on tegelikkuses kardisporti kauakestvalt rohkem kui 20 aastat oma ajast ja ka vahenditest Eestis vedanud ning arendanud. Uuel juhatusel on siit kindlasti lihtsam edasi minna, kuivõrd me ei pea mingisugust nn uut vundamenti ja ka seinu laduma, vaid saame käesolevaks ajaks väljakujunenud süsteemi ja vastuvõetud otsuseid arvestades sporti edasi arendada ja tagada selle toimimist Eestis.“

EKL 01.02.2021 üldkoosolekul otsustasid liikmed, et perioodil 2021-2022 antakse Eesti meistritiitel välja järgmistes kardiklassides: Micro, Mini, OK-Junior, OK ja KZ2. Ülejäänud kardiklassides Eesti meistritiitlit nimetatud perioodil välja ei anta ja need peale Cadett klassi Eesti meistrivõistluste etapi raames ei osale. Eesti meistrivõistlusi täiendavate sarjade (nt Rotax Estonian Challenge, X30 Estonian Series jne) toimumine on jätkuvalt oluline ja Eesti Kardiliidu poolt toetatud.

Kardiklassidest Johannes Moor: „Spordi arengu mõttes puudub Eestis kardiklasside osas vajadus samade vanuserühmade sportlaste killustamiseks erinevate klasside vahel. Meistrivõistlused toimuvad ühes vanuserühmas ühes kindlas klassis. Rahvusvaheline kardiliit (CIK-FIA) on loonud klassid (Mini, OK-Junior, OK, KZ2), mille soetus- ja ülalpidamismaksumus on mõistlik, tehnika on olenemata tootjast vastupidav ning erinevate tootjate omavaheline konkurents aitab tegelikult kaasa ka nende klasside tehnilisele võrdsusele.“ 

Lisaks kinnitas 01.02.2021 üldkoosolek algavaks hooajaks ka täiendatud hinnakirja, mille põhilisemaks muudatuseks on füüsilisest isikust registreerija litsentsi (100 eurot) ja rahvasportlase litsentsi (35 eurot) väljastamine.

Fotol tänavu MM-l edukalt klassis OK osalenud mitmekordne Eesti meister ning 2020. a Eesti parimaks kardisõitjaks valitud Markus Kajak. Foto autor Tõnis Krikk.