Eesti Kardispordi uudised

Aravetel sõideti kardispordi Eesti meistrivõistluste kolmas etapp

Muutuvates ilmaoludes sõidetud kolmas osavõistlus pakkus igas võistlusklassis nii põnevust kui draamat ning seda lausa kuni viimaste meetriteni välja.

Võistluspäeva alguse tugev vihmasadu kastis Aravete kauni profiiliga kardiraja sedavõrd märjaks, et võistlusmasinad kippusid külg ees liikuma isegi sirgetel. Vaatamata sellele märg rada suuri intsidente ei põhjustanud ning juba lõunaks oli päike välja ja rada peaaegu kuiv.

Peaaegu kuiv rada aga ongi see kõige keerulisem, sest päris õigesti ei sobi see ei vihma- ega slikkrehvile. Kui ühtlaselt vihmamärg rada pakub ühtlaselt vähest pidamist, siis pooleldi kuiv rada jätab sõitjale seda paljuski eeldada.

Kardispordi pealekasvuklassis Cadet oli rajale tulnud koguni 14 noort võidusõitjat, mis on rekordiline tulemus just seetõttu, et meistrivõistluste arvestust siin klassis ei peeta. Viimastel aastatel rohkem demonstratsioonsõiduks rajal käinud klass on aga tänavu rajale toonud hulganisti talendikaid väikseid sõidumehi, kellest juba tuleval aastal siirduvad nii mõnedki edukalt osalema väikeimasse EMV-klassi Micro. Aravetel vedas pikka võistlejaterivi finišisse Jako Samm, tema järel teisena Jesper Kors ja kolmandana Mathias Haug.

Klassis Micro oli päeva esimene pool Tanel Karu valitseda. Finaali otsutavates vaatustes haaras aga liidrikoha juba sel hooajal võidutsenud Johannes Kasemaa, kes tõrjus ülipõneva finaalsõidu viimaste meetriteni temast vaid mõned sekundikümnendikud tagapool lõpetanud Karu ja Meryl Peldese rünakuid.

Veidi suuremate ehk kuni 14-aastaste klassis Mini pidi etapivõit selguma kahe tiitlipretendendi ehk Andri Tsikini ja Richard Viigisalu vahel. Kui Viigisalu näitas päeva esimese poole jooksul oma paremust just vihmastes oludes, oli finaaliks täielikult kuivanud rajal kiirem Tsikin. Ring-ringi järel pisikeste sammudega vahet vähendanud Tsikin sai mõned ringid enne finišilippu lõplikult ette ning tagas sellega endale hooaja teise järjestikkuse etapivõidu. Kolmandal kohal lõpetas samuti tubli sõidu teinud Eric Marcus Jaanimets.

Otseveoliste klassi OK Junior arvetuses käis võistluspäeva vältel duell esikohale Oskar Männametsa ja Joosep Plankeni vahel. Kahe eelsõidu võidud jagati omavahel enam-vähem vennalikult, sest kuigi esimeses neist edestas Männamets Plankenit finišijoonel vaid 0,03 sekundiga, pidas peakohtunik finišijoonel ületades tema positsioonikaitsmist reeglitevastaseks ning määratud 1-sekundiline ajatrahv kukutas ta teiseks. Otsustavasse finaalsõitu startis Männamets siiski esikohalt, kuid Planken oli seal temast märgatavalt kiirem, viies möödumismanöövriga endaga kaasa ka peaaegu kogu ülejäänud võistlejaterivi ja jättes Männametsa sellega ilma isegi poodiumikohast.

Kuna meeletu edumaa sisse sõitnud Plankenit enam püüda ei õnnestunud, kuulus jagamisele teine ja kolmas koht. Võitlusse asusid siin koguni 5 võidusõitjat, kelle seast tundusid esialgu kõige nõudlikumaks taotlejaks kaks tüdrukut – Carmen Kraav ja Henrietta Olak. Tagantpoolt tegid aga marulist tempot Mark Dubnitski ja Damir Mingazov, kes leides tee mööda kiirest tüdukuteduost, kindlustasid endale seeläbi poodiumikohad.

Kiires OK klassis näitas Raplas tippvormi Siim Leedmaa, kes pärast ülivõimsat võitu meistrisarja teisel etapil Põltsamaal, näis olevat võidukursil ka Aravetel. Finaalis aga tabas tema karti tehniline rike ning suhteliselt lihtsa võidu noppis seetõttu Markus Kajak.

Kiireimas klassis KZ2 oli ajasõitudes harjumuspäraselt eesotsas Georg Kõss. Pooleldi kuivavates oludes sõidetud eelsõitudes suutsid aga kõige kiiremini etteantud distantsi läbida Sten Dorian Piirimägi ja Kaspar Kallasmaa. Eriti just Kallasmaa vaatemängurohke sõit päeva teises eelsõidus väärinuks talle päeva sõitja tiitli omistamist. Paraku jäi finaalis suur duell Piirimägi ja Kallasmaa vahel nägemata, sest Piirimägi hoidis liidrikohal täpselt nii turvalist vahet, kui seda 25-ringilise võistlussõidu võitmiseks vaja oli.

TULEMUSED

CADET

1. Jako Samm (Kuningamäe Kart)

2. Jasper Kors (Heveko Racing Team) +2,357

3. Mathias Haus (Kuningamäe Kart) +2,653

MICRO

1. Johannes Kasemaa (Aero Racing)

2. Tanel Karu (Gear Racing)  +0,337

3. Meryl Peldes (DHR Estonia) +0,488

MINI

1. Andri Tsikin (DHR Estonia)

2. Richard Viigisalu (Rich Racing) +0,317

3. Eric Marcus Jaanimets (Rich Racing) +9,240

OK JUNIOR

1. Joosep Planken (TARK Racing)

2. Mark Dubnitski (DHR Estonia) +10,249

3. Damir Mingazov (AIX Racing Team)+11,811

OK

1. Markus Kajak (AIX Racing Team

2. Ken-Oskar Algre (AIX Racing Team) +7,987

3. Rimmo Kadapik (AIX Racing Team) +8,621

KZ2

1. Sten Dorian Piirimägi (AIX Racing Team)

2. Kaspar Kallasmaa (Kuningamäe Kart) +3,879

3. Georg Kõss (TGT Racing) +5,384

MEESKONDLIK ARVESTUS

1. AIX Racing Team

2. DHR Estonia

3. TARK Racing