Eesti Kardispordi uudised

Põltsamaal stardib homme Eesti meistrivõistluste teine etapp

Kuningamäe kardirajal Põltsamaal sõidetav Eesti meistrivõistluste etapp on traditsiooniliselt Väino Allipere mälestusvõistluseks, mida peetakse järjekorras juba 42. korda.

Laupäevasel võistluspäeval tullakse rajale kuues võistlusklassis, millest viies sõidetakse Eesti meistrivõistluste punktidele. Etappide arvu poolest lühikese, vaid viieetapilise hooaja teine osavõistlus Põltsamaal saab võistlejatele olema jällegi määrava tähtsusega, sest iga kaotatud punkt võib kokkuvõttes määrata palju.

Kui pisemas meistrivõistluste klassis Micro saavutas Raplas sõidetud esimesel võistlusel oma esimese etapivõidu Johannes Kasemaa (Aero Racing), siis Põltsamaal ei saa tal mingil juhul lihtne olema. Klass Micro on äärmiselt konkurentsitihe ja võitja kandidaate on enam kui viis.

Klassis Mini on oodata Richard Viigisalu (Rich Racing) Raplas kogetud ülekaalu taandumist, sest reedel sõidetud vabatreeningute põhjal võib öelda, et konkurendid on vahet tublisti vähendanud. Konkurents on siingi ülitihe ning pisemgi eksimus võib võistleja kiiresti võistlejaterivi lõppu kukutada.

Otseveoliste klasside OK Junior ja OK kardid on need, millega võisteldakse nii EM-l kui MM-l. Eelmisel aastal EMV-le toodud klassid on kenasti tööle saadud ning võistlejaterivi on mõlemas vägagi esinduslik.

Varasematel aastatel pisemates klassides ilma teinud Joosep Planken (TARK Racing) ja Ruben Volt (DHR Estonia) võitlevad ka Põltsamaal klassi OK Junior esikoha nimel. Tubli potensiaal on kindlasti aga peidus ka Raplas sekeldustesse sattunud Mark Dubnitskis, alati kiires Carmen Kraavis (mõlemad DHR Estonia) ja Oskar Männametsas (AIX Racing Team).

Klassis OK on esikoha nõudlejaid veelgi enam ning eeskättt lähevad Raplas suveräänselt liidrikohta hoidnud Markus Kajaku vastu tema AIX Racing Team tiimikaaslased Siim Leedmaa, Ken Oskar Algre ja Rimmo Kadapik. Kaarte segavad siin aga kindlasti ka esimesel etapil väga marulist sõitu teinud Randel-Erik Evestus (TARK Racing) ja Robin Särg (Gear Racing).

Kõige kiireimas võistlusklassis KZ2 tuleb rajale kogu Eesti kardispordi eliit, teiste seas Sten Dorian Piirimäe (AIX Racing Team), Antti Rammo (TARK Racing), Kaspar Kallasmaa (Kuningamäe Kart) ning Georg Kõssiga (TGT Racing). Alles oma kolmandat hooaega KZ2 klassis kaasa tegev Georg Kõss eesootavast võistlusest Põltsamaal: “Võistlus tuleb kindlasti üks raskemaid sel hooajal, kuna tegemist on väga tehnilise rajaga, kus 6-käigulisel kardil tuleb roolimisel loota vaid vasaku käe jõule – paremaga vahetatakse ju käike. Kuumus ja raja pidamine muudavad 30-ringilise finaali sõitjate jaoks väga tõsiseks katsumuseks. Seda enam, et üheksa võistlejat mahuvad ringiaegadelt kahe kümnendiku sisse.”

Tule kaasa elama kardispordi Eesti meistrivõistlustele juba sel laupäeval Põltsamaal. Võistluspäev on pealtvaatajatele tasuta.

Ajakava laupäeval, 04.07 Põltsamaal Kuningamäe kardirajal

09:00 Soojendussõidud

10:00 Kvalifikatsioonisõidud

11:30 Eelsõidud

15:00 Finaalsõidud

Võistluspäeva otseülekannet on võimalik jälgida kart.television.ee.