Eesti Kardispordi uudised

Olukord kardispordis

Vabariigi Valitsuse kehtestatud eriolukord kehtib veel poolteist kuud. Viiruse arengud Eestis ja kogu maailmas viitavad sellele, et eriolukorra enneaegset lõpetamist oodata ei tasu. Tänases seisus on vastutustundetu prognoosida, mis kuupäeval meie esimene võistlus toimub ning kas on võimalik hooaja alguse Eesti meistri- ja karikavõistluste etapid edasi lükata või tuleb need ära jätta.

Üllatuslikult on mitmed rahvusvahelised kardisarjad juba teatanud edasilükatud võistluste uued kuupäevad. Neid on nüüd suve lõppu ja septembrisse lisatud nõnda rohkesti, et meenutab kardisporti minu noorusajal, kus laupäeval toimus võistlus ühel rajal ja pühapäeval juba teisel rajal. Kogu see tegevus on selgelt ennatlik ning ei ole mõtet nendest kuupäevadest ülemäära erutuda. Loogiline on eeldada, et esmalt leevenevad riikide sisesed piirangud ning seejärel avanevad järk-järgult piirid. Fakt on see, et kalender muutub, nii Eestis kui välismaal ning sarjade algses mahus toimumine on pigem ebareaalne.

Vabas õhus toimuv spordiharrastamine ei ole Eestis veel keelatud, küll on aga keelatud rahvakogunemised ja organiseeritud treeningud. Paljudes Euroopa riikides on kehtestatud märksa karmimad reeglid ning igasugune kardispordiga tegelemine on seal välistatud. Saabuvate kevadiste ilmade tõttu on see meie jaoks aktuaalne teema. Ma väga palun olla äärmiselt mõistlikud, vältida seltskondade kogunemist ning hoida omavahel distantsi. Muidugi oleks hea leppida kokku ühistreeningud kord ühel ja siis teisel rajal, aga esiteks on see tegevus keelatud ning teiseks me riskime sellega, et rajad suletakse täielikult ning me peame poolteist kuud lihtsalt kodus passima. Ei ole mõtet eeldada ühiskonnalt ega politseilt tervet mõistust, kui me seda ise ei kasuta.

Hoidke tervist!

Lugupidamisega
Heikki Hõbemägi