Eesti Kardispordi uudised

Alustab auto24 Talendid Rajale seitsmes hooaeg

Tänavu oma järjekorras seitsmendat hooaega alustav laste hobikardisari auto24 Talendid Rajale on aastatega kujunenud tõeliseks noorte autosportlaste kasvulavaks, kust parimad viiakse edasi osalema Eesti meistrivõistlustele.

Esmakordselt aastal 2013 alustanud Eesti Autospordi Liidu ja Eesti Kardiliidu ühistöös valminud võistlussari on senise kuue hooaja vältel toonud rajale enam kui 400 noort võidusõitjat, kelle seast on omakorda sirgunud erakordselt palju lootustandvaid tulevikutähti. Koguni nii palju, et Talendi-sarjast kardispordi Eesti meistrivõistlustele osalema läinud enam kui 35 võistlejat on senise kuue hooaja vältel võitnud rohkem lugematul arvul etappe ning meistritiitleid.

Võistlema pääsevad kuni 16-aastased lapsed

Talendi-sarjas saavad tänavu võistelda kõik poisid-tüdrukud, kelle sünniaasta on 2003. a ja hilisem. Traditsiooniliselt peetakse eraldi arvestust ka nooremate ehk 2009. a ja hiljem sündinute seas. Viimaste aastate tüdrukute esiletõus on aga korraldajad pannud loobuma tüdrukutele eriarvestuse pidamisest.

auto24 Talendid Rajale näol on tegemist algajatele mõeldud võistlussarjaga, milles saadav võistluskogemus annab kindlasti tugeva tõuke edasiliikumiseks: võit pole ülemäära oluline, pigem on tähtis kogemuse saamine ning spordiala üldine sobivuse proovimine.

Nn “käes taskus” formaat garanteerib, et võistlemiseks ei ole tarvis omada mingisugust võidusõiduvarustust, kardist rääkimata. Osavõtutasu sisaldab võistluspäeval nii kardikeskuste varustust kui kartide kasutamist, viimased loositakse võistlejatele iga võistlussessiooni tarvis kohapeal.

Nii lubab Talendi-sari lapsevanemal pääseda minimaalsete kulutustega. Sarja formaat ongi üheks edu võtmeks, mis on rambivalgusse tõstnud nii mõnegi varasemalt mootorispordiga mitte kokku puutunud perekonna.

Parimad viiakse tasuta Eesti meistrivõistlustele

Sarja teiseks oluliseks eesmärgiks on ülimalt tihedast konkurentsist üles leida need kõige säravamad talendid, keda siis juba edasi suunata osalema Eesti meistrivõistlustele. Nii viib iga üksiku etapi võit osalema tasuta täismahus kardispordi Eesti meistrivõistluste etapile. Noore võistleja võtab enda hoole alla Eesti kardispordi üks tipptiime TARK Racing ning võisteldakse klassis Mini. Olgu mainitud, et selle skeemi alusel võitis eelmisel hooajal lisaks Talendi-sarjale ka Eesti meistritiitli Damir Mingazov.

Nõnda vaadates on kõikide Talendi-sarja etappide võitjale ette nähtud täispikk hooaeg Eesti meistrivõistlustel, teisalt võib EMV võistlejate nimekirja täiendada aga ka mitme täiesti uue võistlejaga.

Kuigi peamine on osavõtt, väärib pidevalt etteotsa jõudev noor talent märkamist nagu seda on näiteks viimastel hooaegadel sarja üldvõitjaks kroonitud Randel-Erik Evestus ja Ruben Volt – mõlemad võitsid juba oma esimesel hooajal võistluskardi roolis oma klassi meistritiitlid. Samas polnud aga poiste Talendi-sarja üldvõidule eelneva hooaja sooritused mingilgi moel eriliselt silmapaistvad. See tõestab, kui oluline on järjepidevus.

Lisanduvad kaks uut võistluspaika

Sarja avaetapid saavad varase kevadilma tõttu harjumuspäraselt toimuma Unibet kardikeskuses, edasi kolitakse juba väliradadele.

Aastate vältel on sarja tuumikuks olnud LaitseRallyPark ning selle rohkeid konfiguratsiooni võimaldav hobikardirada. Nii sõidetakse Laitses seegi kord kolm võsitlust, mis aga mingil juhul ei tõota kujuneda sõitjaile igavaks, sest kaht ühesugust konfiguratsiooni ei kasutata.

Pärast aastast vahepausi on kalendris taaskord FK Keskuse võistlus ning eelmisel aastal debüteerinud Lange motokeskuse etapp Tartumaal.

Tänavusest 7 etapist läheb arvesse 6 parema tulemus, ühtlasi teenitakse lisapunkte päeva kiireima ringi arvestuses. Sarnaselt eelmistele hooaegadele on ka seekord rajale oodatud lapsevanemad, sest Käbid & Kännud võidusõidu stardirivi koostatakse lapse ja vanema kiireimate ringiaegade liitmisel ning omavahel sõidavad võidu lapsevanemad.

Sarja info ja registreerimine: www.talendidrajale.ee

auto24 Talendid Rajale 2019 kalender

  1. etapp – 17.03 – Unibet kardikeskus
  2. etapp – 31.03 – Unibet kardikeskus
  3. etapp – 14.04 – LaitseRallyPark
  4. etapp – 21.04 – FK Keskus
  5. etapp – 05.05 – LaitseRallyPark
  6. etapp – 19.05 – Lange motokeskus
  7. etapp – 02.06 – LaitseRallyPark