Kardiliidu info

Alates järgmisest hooajast osalevad Eesti meistrivõistlustel CIK-FIA võistlusklassid OK Junior ja OK

18. oktoobril toimunud Eesti Kardiliidu üldkoosolekul valiti järgmiseks kaheks aastaks Eesti Kardiliidu juhatus koosseisus Heikki Hõbemägi, Reimo Särg ja Antti Rammo.

Samuti otsustas üldkoosolek 2019-2020 võistlusklassid. Nendeks on:

CADET *

MICRO

MINI

OK JUNIOR

OK

KZ2

DD2 / MASTERS

* Cadetis ei toimu punktiarvestust

Eesti Kardiliit tänab monoklasside esindajaid pikaaegse ja eduka koostöö eest! Rotaxi ja X30 osalemine Eesti meistrivõistlustel on olnud äärmiselt tähtis, andnud meile maailma kardisporti tabanud turbulentsetel aastatel pikad stardirivid ja edu rahvusvahelisel areenil. Neli Rotax Grand Final’i võitu ning rohked poodiumikohad mõlemate sarjade finaalvõistluselt – need on Eesti kardispordi jaoks hindamatu väärtusega rahvusvahelised tipptulemused!

Aasta tagasi toimunud üldkoosolek pani paika konkreetse tärmini, et alates 2019. a. jääb Juniori ja Seniori vanuserühma üks võistlusklass. Meie riigi suurus ja sellest tulenev harrastajate arv lihtsalt ei võimalda rohkem, mida ka 2018. a. selgelt näitas. Põhjalike arutelude ja analüüside tulemusena jõudsid Eesti Kardiliidu juhatus ja liikmed seisukohale, et kumbki monosari ei suuda täita ühele ja ainsale võistlusklassile pandud ootusi. Ühised hübriidklassid veelgi vähem. Vaagides erinevate valikute plusse ja miinuseid, selgus et monoklassidel neid plusse polegi. Peale selle, et neid mootoreid juba Eestis on. Tehnika uuendamine käib aga selle spordi juurde paratamatult niikuinii. Monoklasside lahutamatuks osaks on olnud „pilet“, nii ka Eesti kardispordis juba enam kui 15 aastat. Kuivõrd Eesti piletite arv on üks klassi kohta ja mitte rohkem, siis on keeruline näha selles motivaatorit pikkadeks stardirivideks, mis ometigi on ühe ja ainsa klassi tegemise põhjus.

2019 toimuvad OKJ ja OK maailmameistrivõistlused Soomes (seni veel mitteametlik), Alahärma rajal. Kardispordimaailma absoluutne tippvõistlus toimub peaaegu meie koduõuel. Meil on 2019. a. mõlemas kategoorias mitmeid sõitjaid, kes on suutelised heitlema kõige kõrgemate kohtade nimel. Et MM-ile minekut lihtsustada, tasub Eesti Kardiliit Eesti meistrivõistluste esikolmikule OKJ ja OK klassides maailmameistrivõistluste osavõtutasu.

Elagu kardisport!